Údržba, čištění vinylových podlah

Jak udžovat a čistit vinylové podlahové krytiny?

K údržbě a čištění vinylových podlah je ideální používat čistící prostředky značky Dr. Schulz. Nejdůležitější je provést důkladné čištění vinylové podlahy ihned po pokládce. Musí se odstranit zbytky výrobních a montážních nečistot. Tímto se zabrání znehodnocování Vámi vybrané vinylové podlahy již od počátku užívání.

Po ošetření se na vinylové podlaze vytvoří ochranný film. Tento film snižuje přilnavost nečistot to znamená, že nečistoty se neusazují na podlaze tak snadno, jak kdyby nebyla ošetřena a to Vám velmi usnadní běžné denní čištění. Přípravek CC objekt značky Dr. Schutz je ideální pro vytvoření tvrdé ochranné vrstvy  na vinylových podlahách s hladkým či mírně strukturovaným povrchem. Dále je k dispozici přípravek CC – SG (tvrdá ochranná vrstva s lesklým povrchem) a přípravek CC – Secura (tvrdá ochranná vrstva s hedvábně matným povrchem.
Každý jednotlivý nátěr musíme nechat dobře zaschnout, poslední vrstva nátěru je pochůzná až po 12 hodinách.

Ochranná vrstva

Přípravky je ideální nanášet CC lasičkou, která má speciální potah. Pro nanášení lze také použít plochý mop. Přípravek se nanáší ve dvou až třech vrstvách. Ve třech vrstvách nanášíme přípravek v prostorách silněji zatěžovaných. Jedná se o prostory jako jsou obchodní domy, nákupní centra apod.

Pro prostory, v kterých se pracuje s rozpouštědly (nemocnice, ordinace praktických lékařů apod.) je ideální použít k vytvoření ochranné vrstvy přípravek CC Medica  (tvrdá ochranná vrstva) nebo speciální přípravek CC R 1000, který je vhodný pro vinylové podlahy se silnou strukturou.

Čištění

Čištění je velmi snadné běžné nečistoty nebo volně ležící prach odstraníme vlhkým stíracím mopem nebo netkanou textilií. Pro větší silně přilnuté nečistoty je ideální použít čistící prostředek  CC – R, který se ředí vodou.

Nová produktová řada vinylových podlah Gerflor DesignArt.

Extrémně vysoká životnost, komfort a stylový design.

Plovoucí podlahy s technologií Corktech z korkového kompozitu.

Výrobce podlah wineo nabízí prvotřídní vinylové podlahy.

Podlahové krytiny, ve kterých se projevují unikátní vlastnosti korku.

České vinylové podlahoviny Thermofix od firmy Fatra.